کشتی فرنگی جوانان جهان| رستمی برنز گرفت/ شاگردان باوفا با 2طلا و 3برنز نایب قهرمان شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان مسابقات 5 وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که در شهر تالین استونی برگزار شد، حسین فروزنده نماینده وزن 82 کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار رده بندی پنجم شد و محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم نیز به مدلا برنز دست یافت.

در پایان تیم ایران با 2 مدال طلای محمد ناقوسی و علی اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم و 3 مدال برنز پویا دادمرز، شاهین بداغی و محمدرضا رستمی در اوزان 55، 63 و 72 کیلوگرم و کسب 121 امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های روسیه و ترکیه نیز به ترتیب با 157 و 117 امتیاز اول و سوم شدند. 

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان سال گذشته (2018)‌ با کسب 4 مدال طلا و 2 برنز برای دومین سال پیاپی به‌عنوان قهرمانی جهان رسیده بود.

در سال 2017 و در رقابت‌های جهانی فنلاند نیز تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار قهرمان جهان شده بود.

* نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد در دور نخست با نتیجه 9 بر یک آزاتجان آچیلوف از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل میروسلاو سولویان از اوکراین با نتیجه 8  بر 7 مغلوب شد و با توجه به شکست این اوکراینی در دور بعد به حریف روس، رضانژاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 کریستین وانزا از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم  با نتیجه 9 بر 4 از سد سرگئی کوتوزوف از روسیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل پیتون اومانیا از آمریکا با نتیجه 7 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، مختاری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 12 بر 7 اوتار ابولادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل الماز حسن اوویچ از صربستان با نتیجه 8 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله مقابل اولوو غنی زاده از آذربایجان با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. رستمی در این گروه مقابل ساموئل گریگوریان از ارمنستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 6 بر 5 اسماعیل گون از ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سانجیت از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کارن خاچاتریان از ارمنستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل ساتوکی موکایی از ژاپن با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل ایستوان تاکاس از مجارستان با نتیجه 16 بر 7 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ماکسیم باندارنکا از بلاروس با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم ابوالفضل سیدمهدوی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مارک راگینجر از اتریش را با نتیجه 5 بر یک از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جرارد کورنیزاک از لهستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، سید مهدوی از دور رقابت ها کنار رفت.

**رده بندی انفرادی:

55 کیلوگرم: 1- انور اله یاروف (روسیه) 2- زائور علی اف (آذربایجان) 3- پویا دادمرز (ایران) و کن ماتسویی (ژاپن)
60 کیلوگرم: 1- کرم کمال (ترکیه) 2- ساهاک هوهانیسیان (ارمنستان) 3- عسگر علیزادا (آذربایجان) و گئورگی تیبیلوف (روسیه) ... 10- میلاد رضانژاد (ایران)
63 کیلوگرم: 1- ابومسلم آمایف (روسیه) 2- لری ابولادزه (گرجستان) 3- آلستون نوتر (آمریکا) و شاهین بداغی (ایران)
67 کیلوگرم: 1- گئورگی شوتادزه (گرجستان) 2- شانت خاچاتریان (ارمنستان) 3- والنتین پتیک (مولداوی) و پیتون اومانیان (آمریکا) ... 10- محمدرضا مختاری (ایران)
72 کیلوگرم: 1- سرگئی استپانوف (روسیه) 2- الوو غنی زاده (آذربایجان) 3- محمدرضا رستمی (ایران) و ایهور بیچکوف (اوکراین)
77 کیلوگرم: 1- محمد ناقوسی (ایران) 2- دامیر رحیم اف (روسیه) 3- ساجان (هند) و دمیترو واستسکی (اوکراین)
82 کیلوگرم: 1- ایستوان تاکاس (مجارستان) 2- آیوس گونیبوف (روسیه) 3- دوقان کایا (ترکیه) و ماکسیم باندارنکا (بلاروس) 5- حسین فروزنده (ایران)
87 کیلوگرم: 1- ایلیا ارمولنکو (روسیه) 2- گئورگی کاتساناشویلی (گرجستان) 3- ایهار یارشاوویچ (بلاروس) و بدیرهان تان (ترکیه) 5- حسن فروزنده (ایران)
97 کیلوگرم: 1- گابریل روسیلو کیندلان (کوبا) 2- پاتریک نیومایر (آلمان) 3- بیت اله کایشداق (ترکیه) و ولادیسلاو پوستاشیلاو (بلاروس) ... 10- ابوالفضل سیدمهدوی 
130 کیلوگرم: 1- علی اکبر یوسفی (ایران) 2- کولتون شولتز (آمریکا) 3- موحامت باکایر (ترکیه) و داریوش ویتک (مجارستان) 

رده بندی تیمی: 1- روسیه 157 امتیاز 2- ایران  121 امتیاز 3- ترکیه 117 امتیاز 4- گرجستان 91 امتیاز 5- مجارستان 62 امتیاز 6- ارمنستان 62 امتیاز 7- آمریکا 60 امتیاز 8- اوکراین 56 امتیاز 9- آذربایجان 55 امتیاز 10- بلاروس 45 امتیاز